Stres jako největší nepřítel mladistvého vzhledu

hydrolyzovaný kolagen

Působit neustále mladě a svěže, o tom sní nejedna žena.

Jenže stárnutí dává realizaci snu velkou červenou kartu a nutí ho k tomu, aby seděl na lavičce až do konce našeho života. Aby se však další etapa života neprojevovala tak viditelně, vyplatí se udělat dvě věci, a sice užívat hydrolyzovaný kolagen, který se považuje za elixír mládí, a také vyhnout se stresu. Právě ten významnou měrou stárnutí urychluje a doslova přivolává do našeho života.

Ještě je třeba konstatovat, že je rozdíl mezi příležitostným stresem a tím dlouhodobým. Zatímco příležitostný nás dokáže motivovat k mnoha činům a je spíše pro organismus dobrý, ten chronický, který trvá déle, jenom škodí. Během něj se totiž produkují hormony, které mají neblahý vliv na stav naší pokožky.

Zdravotní problémy i viditelné stárnutí

Dlouhodobý stres nepřináší do našeho života nic pozitivního. Kromě toho, že ničí naši pokožku a celému světu ukazuje, že stárnutí se nevyhnulo ani nám, kromě jiného způsobuje i řadu zdravotních problémů. K těm patří migréna, velmi časté bolesti hlavy a další.

Ať už stres proudí ve vašem těle z důvodu přepracovanosti nebo v tom hrají jistou roli osobní problémy, snažte se navrátit se do klidového režimu.

Starší o deset let

Nedávno bylo prokázáno, že stres zrychluje stárnutí natolik, že člověk kvůli němu působí až o deset let starší, než kolik mu ve skutečnosti je. Jak již bylo zmíněno, vyplavují se totiž takové hormony, které narušují ochrannou bariéru pleti. Pokožka proto ztrácí svou zdravou barvu, ztrácí také jas a vyskytují se pod očima nehezké červené žilky i kruhy. Tváře začínají být povislé, vrásky hlubší, než bychom čekali.

Jak stresu předcházet?

Aby se tento jev na nás negativně nepodepsal, kromě odbourání stresových situací bychom měli více spát. Během spánku se totiž stres naprosto anuluje.

Další zajímavé články:

  1. Hydrolyzovaný mořský rybí kolagen
  2. Hydrolyzovaný kolagen na pleť

You must be logged in to post a comment