Proti jakým vráskám bojovat?

Stárnutí pokožky je zcela přirozený proces, což řada žen neslyší ráda.

Přece jenom je to období, které tak vystihují přibývající vrásky na rukou a obličeji. Věk najednou jde znatelně vidět, i když se to snažíme zakrýt sebevíc kvalitními make-upy nebo kvalitní kosmetikou. Aktivně se s nimi snažíme bojovat hydrolyzovaným kolagenem či jinými kolagenovými doplňky stravy. Co však ze všeho nejdříve neuděláme, je zjištění toho, jaký typ vrásek nás vlastně sužuje.

Je důležité si uvědomit, že není vráska jako vráska. První jemné linie začínají prolínat náš obličej už okolo pětadvacátého roku života. V tomto věku se však vyskytují spíše mimické vrásky, které jsou důsledkem ohybu obličeje. Je to však jeden z impulzů k tomu, abychom se o pleť začali více starat. I takové (byť na první pohled zcela jemné) linie se mohou s ubíhajícím časem prohlubovat.

Mimické vrásky se objevují nejčastěji

Jak již bylo zmíněno, zhruba v pětadvaceti letech se může na našem obličeji vyskytnout první linie, které se říká mimická vráska. Těchto typů vrásek však znatelně přibývá s každým ohybem obličeje. Jsou důvodem smíchu, ale způsobuje je také mračení. Zpravidla nejvýraznější bývají v okolí úst a na čele, kde se mimika projevuje nejvíce.

Vrásky od sluníčka kvůli nedostatečné ochraně

Na naší pleti se však mohou předčasně objevit také takzvané vrásky od sluníčka, jež jsou způsobeny nedostatečnou ochranou v péči o pleť. Před každým sluněním se nebo delším pobytem venku bychom měli natříti svůj obličej krémem s vysokým faktorem, kromě toho bychom měli dbát na vnitřní hydrataci čili pít dostatek vody během dne.

Na vrásky od sluníčka se doporučuje i peeling, který nejen, že odstraňuje odumřelé kožní buňky, ale také zlepšuje strukturu pleti a zmenšuje drobné vrásky.

Statické vrásky jako důsledek úbytku kolagenu

Již bylo zmíněno, že s přibývajícím věkem je dobré začít užívat kolagenové doplňky stravy. Důvod je prostý – předejdete tím běžným projevům stárnutí, jako jsou právě vrásky. Zejména předejdete těm statickým, které náš obličej začínají prolínat kolem třiceti let. Už nemluvíme pouze o jemných vráskách, ale spíše o viditelných rýhách, jež se zamaskují jen velmi stěží.

Vyskytují se zpravidla v okolí očí, rtů a na krku. Abyste je alespoň zjemnili, každodenní kvalitní péče je krok velmi důležitý.

Ještě existují specifické vrásky kolem očí

Za zmínku stojí ještě poslední druh vrásek, a tím jsou specifické vrásky kolem očí. Oční okolí je velmi specifická záležitost, která je na tvorbu vrásek velmi náchylná. Velmi často zde vznikají vrásky od smíchu, z nichž se však později může stát neestetický doplněk. O oční okolí je proto nutné pečovat zvlášť důkladně.

You must be logged in to post a comment