Kolik kolagenu denně bychom měli přijímat?

Kolik kolagenu

Kolagen je jednou ze základních stavebních složek, která je nezbytná pro naše klouby, vlasy, nehty i kůži.

Je vhodné jej pravidelně přijímat v rámci stravy, například jako drink. Jaké je ale množství, které bychom měli denně přijímat?

Jedna ze základních složek

Podobně jako se naše tělo neobejde bez vitamínů a stopových prvků, i nedostatek kolagenu v organismu jde na našem zdraví rychle znát. Vitamíny jsme nuceni přijímat stravou, s kolagenem je to podobné. Tělo si jej umí produkovat zhruba do 25 let věku, poté již jeho tvorba postupně klesá. Organismus jej však potřebuje neustále.

Jak se projevuje nedostatek kolagenu

O tom, že hladina kolagenu v našem těle klesá, se dozvíte na první pohled. Kůže je povadlá a unavená, vlasy začínají padat, nebo jsou roztřepené, nehty se lámou a jsou křehké, pohybový aparát je náchylný k úrazům i při běžné činnosti. Kolagen totiž ovlivňuje mnoho míst na našem těle. O nedostatku kolagenu se tak dozvíte, stačí jen svému tělu naslouchat.

Důležitá součást zdraví

Kolagen je jednou ze základních složek zdravého organismu. S jeho pravidelným užíváním poznáte změny na svém těle. Vaše nehty budou pevné a odolné, kůže se bude rychleji hojit, vaše pleť nebude mít sklony k tvorbě předčasných vrásek, vlasy budou pevné a lesklé, váš pohybový aparát bude vyživený.

Stačí trocha denně

Podobně, jako jsme si zvykli přijímat dostatek přirozených vitamínů, i kolagen musíme tělu pravidelně dodávat. Stačí přitom malá trocha denně, abyste dodali tělu potřebné živiny. Stačí sáček o hmotnosti 15 gramů, který pohodlně rozpustíte ve vodě a získáte tak chutný nápoj. Tento nápoj se s nadsázkou dá považovat za skutečný elixír mládí, který skutečně funguje.

Kolagen je důležitý prvek, který je nezbytný pro naše zdraví. Jeho pravidelný příjem je vidět na všech úrovních našeho žití.

Další články: