Kolagen s kyselinou hyaluronovou

Kolagen s kyselinou hyaluronovou

Dobrá kombinace, která je již osvědčená. Co dál kombinovat, aby byl účinek ještě vyšší?

Projevům stárnutí zabránit nelze. Říká si řada žen. Jenže opak je pravdou. Elixír mládí opravdu existuje a zpravidla je tvořen dvěma látkami, které jsou pro lidské tělo velmi důležité. Těmi jsou kolagen a kyselina hyaluronová. Pokud se zajímáte o kosmetiku, jistě jste o této dvojici už slyšeli. Veškeré anti-aging produkty bývají postaveny právě na kombinaci kolagenu s kyselinou hyaluronovou. Spolu zkrátka fungují víc než dobře.

Co umí kyselina hyaluronová

Jak již bylo zmíněno, produkty proti stárnutí, respektive veškeré anti-aging produkty bývají postaveny na dvojici kolagen a kyselina hyaluronová. Proč tomu tak je? Co jednotlivé látky umí?

Co se týče kyseliny hyaluronové, ta je známá tím, že dokáže velmi dobře působit na pleť, růst vlasů, také na jejich regeneraci. Pozitivně působí i na pohybový aparát.

Aby však účinky této látky byly viditelné i citelné, doporučuje se podávat právě s kolagenem, jelikož tato ve vodě nerozpustná bílkovina podporuje její účinnost.

Co umí kolagen

Kolagen je protein, který tvoří až třicet procent všech bílkovin v lidském těle. Po bližším zkoumání bychom zjistili, že je součástí nejen kostí, kloubů a svalů, ale také kůže, pokožky a chrupavek. Dnes známe několik typů kolagenu, ve všech případech však platí, že se z těla bohužel vytrácí, i když ho tak potřebujeme. Po překlenutí hranice čtyřicátého roku života se jeho přirozená produkce dokonce zastavuje.

Je naším úkolem ho opětovaně do těla doplnit, abychom nejen předešli běžným projevům stárnutí, ale také bolestivému pohybovému aparátu a dalším následkům, které s nedostatkem kolagenu jdou ruku v ruce. Přece jen mluvíme o jedné z nejdůležitějších bílkovin našeho těla.

Látky, které se navzájem doplňují

Zatím to vypadá, že kolagen podporuje kyselinu hyaluronovou, ale i kyselina hyaluronová je stejně důležitá pro kolagen. Umí totiž podpořit jeho přirozenou tvorbu, což se minimálně do čtyřicátého roku života hodí.

Pokud se však rozhodnete užívat tuto, dá se říct, zázračnou dvojici, je nutné dbát na to, aby byl daný doplněk stravy v hydrolyzované formě. Jen v tomto případě si budete jistí, že látky tělo využilo na maximum. Pokud byste sáhli například po přírodní, nativní verzi, tělo by si z látek vzalo sotva špetku. Užíváním kolagenových doplňků byste tak nezískali to, co od nich očekáváte.

Jaká je denní doporučená dávka kolagenu?

Užívání kolagenu není opředeno mnoha pravidly. Pokud si najdete ten pravý produkt, užívat ho můžete prakticky kdykoliv během dne nezávisle na tom, jestli bude s jídlem či nikoliv. Důležité však je, aby se dodržela doporučená denní dávka (i když se jedná jen o orientační cifru), která je stanovená na 1000 mg.

Prospějte tím tělu i zdraví

Kolagen s kyselinou hyaluronovou je dvojice, která prospěje zdraví i tělu. Předně zmírní projevy stárnutí, které se začínají ukazovat světu v okamžiku, kdy se kolagen začne s těle vytrácet. Objeví se nejen vrásky na čele a kolem očí, ale pleť začne být povislá.

Dále mluvíme o posílení kloubů. Bolest kloubů jde bohužel také ruku v ruce se stárnutím a jelikož je kolagen součástí i této části těla, i odtud se logicky vytrácí po pětadvacátém roce života. Abyste se vyhnuli problémům ve staří, začněte s užíváním kolagenu už nyní.

Posílíte tím zároveň své kosti a svaly. Bohužel i ty s průběhem let slábnou a čelí vyššímu riziku zranění. Abyste ve stáří neměli s pohybovým ústrojím problémy, kolagen užívejte opět v brzkém mládí (zejména pokud se řadíte mezi aktivní sportovce, kteří své tělo namáhají ještě o něco víc než ostatní, ať už vykonávají jakoukoli fyzickou aktivitu).

You must be logged in to post a comment