Jaký je nejúčinnější kolagen?

Nejúčinnější kolagen

Novinkou je hydrolyzovaný kolagen, který svými vlastnostmi má řadu výhod, které?

Věděli jste, že lidské tělo je plné bílkovin a že až třicet procent z těchto proteinů tvoří kolagen? Není tedy sporu ani pochyb o tom, že mluvíme o důležité součástce, bez které organismus nemůže fungovat. Bohužel pro nás se z těla začne po pětadvacátém roce života vytrácet, což má za následek nejen povislou pokožku plnou vrásek, ale také bolavé klouby a řídnoucí, slábnoucí kosti. Jeho opětovaným doplněním však hravě zaplníme způsobené díry a vrátíme tělo do pořádku. Otázkou však je, jaký je ten nejúčinnější kolagen?

Nabídka na trhu je totiž velmi pestrá a ten, který nemá čas na pročítání složení chce sáhnout po osvědčeném produktu. Abyste své tělo tímto doplňkem stravy (ať už bude ve formě prášku nebo ve formě tabletek) spíše nezatížili, než mu prospěli, sáhněte po hydrolyzovaném kolagenu, který patří nejen mezi nejúčinnější kolageny, ale také mezi ty nejlépe stravitelné.

Co je hydrolyzovaný kolagen Rays Anti Age

I když se typů hydrolyzovaného kolagenu najde na trhu celá spousta, tak jen zmíníme ten prémiový, který nese název Rays Anti Age. Nemluvíme o bílkovině v její původní podobě, díky hydrolýze mluvíme o štěpeném kolagenu, který je pro tělo přijatelnějším. Co je ale důležitější, tak to je právě to, že se jedná o mix 22 různých složek a 8 bílkovin. Často je označován jako elixír mládí a patří mezi oblíbené koktejly žen.

Co je to hydrolýza?

Ptáte se, co je to hydrolýza? Jedná se o proces, při kterém dochází ke štěpení řetězce molekul, což má za následek vytvoření přijatelnější formy kolagenu, jež je pro tělo nejen lépe vstřebatelný, ale také dobře stravitelný. Tělo si z něj vezme maximum, aniž by došlo k jeho extrémnímu zatížení.

Kolagen a jeho účinky

Když už držíte v rukou nejúčinnější kolagen, ptáte se, co od něj vlastně můžete očekávat. Jeho účinky jsme už výše nastínili, pojďme si je však ještě shrnout, ať z toho máme kompletní seznam zdravotních a kosmetických benefitů.

Pro mladistvý vzhled kůže a pokožky

Tím hlavním benefitem a důvodem, proč se začíná s užíváním kolagenu u žen, je právě zachování mladistvého vzhledu kůže a pokožky. Jak již bylo zmíněno, s přirozeným úbytkem bílkoviny dochází k ustoupení elasticity a pružnosti pleti, do toho se přidávají vrásky, které se začínají objevovat na čele, v okolí úst i očí. Jeho doplněním lze podpořit pleť i pokožku k tomu, aby došlo k navrácení do původního, takřka mladistvému vzhledu.

Nutno dodat, že tyto informace nejsou jen pouhou domněnkou, ale mluvíme o vědecky podložených faktech.

Pro silné kosti

S úbytkem kolagenu také dochází k řídnutí a slábnutí kostí, což pociťujeme hlavně v pozdějším věku, kdy nás pohybový aparát tolik neposlouchá a tolik nevydrží. Aby se předcházelo černým scénářům v podobě nepříjemných zranění, s užíváním kolagenu by se mělo začít ještě před třicítkou. I aktivní sportovci by po kolagenových doplňcích stravy měli sáhnout, aby došlo k zajištění síly, velikosti i pružnosti kostí. Také se tím předejde rapidnímu ubývání kostní hmoty.

Pro zdravé srdce i cévy

Důvody, proč by měly kolagen užívat ženy, víme. Stejně tak jsme nastínili, proč by kolagen měli užívat aktivní sportovci. Abychom seznam účinků tohoto kroku uzavřeli, musíme zmínit důvod, proč ho mají užívat i ti ostatní. Je jím fakt, že kolagen pomáhá zlepšit zdraví srdce a cév. Vezmeme-li v potaz, že v České republice umírá nejvíce lidí na kardiovaskulární onemocnění čili na onemocnění srdíčka, doplňování kolagenu by mělo být naším denním chlebem.

Pokud se k tomuto kroku odhodláme, předejdeme tím také vzniku aterosklerózy (čili onemocnění cévní stěny).

Další účinky kolagenu

  • Pomáhá redukovat bolest při artritidě.
  • Zlepšuje stav nehtů i vlasů.
  • Napomáhá růstu vlasů.
  • Zabraňuje řídnutí a padání vlasů.
  • Reguluje množství glukózy v krvi.

You must be logged in to post a comment