Hydrolyzovaný mořský rybí kolagen

Říká se mu doslova elixír mládí, protože velmi účinně hydratuje pokožku.

Vyhrát boj proti stárnutí – to je cíl nejednoho člověka. Ale jde souboj s Pánem času vůbec vyhrát? Či projevy rychle plynoucích minut alespoň trochu zpomalit? I když se to nyní zdá jako nesmyslné nebo nereálné, elixír mládí opravdu existuje. Je jím hydrolyzovaný mořský rybí kolagen, který stačí v pravidelných intervalech a doporučených denních dávkách doplňovat do těla.

Kolagen je důležitá bílkovina v lidském těle

Lidské tělo lze označit za stroj plný součástek. Pokud některá chybí nebo nefunguje správně, nemůžeme čekat, že bude náš organismus bezproblémově pracovat. Bohužel vlivem náporů každodenního života i času tělo trouchniví, s čímž se pojí povinnost o něj lépe pečovat. Zejména po pětadvacátém roce života musíme doplňovat zmiňovaný kolagen, který se právě po překročení životního jubilea začne z těla vytrácet (vytrácí se zhruba jedno procento ročně – to se však násobí, pakliže kouříme nebo žijeme nezdravým životním stylem).

Jelikož je kolagen brán za velmi důležitou bílkovinu v lidském těle (tvoří až třicet procent všech bílkovin), jeho ztráta má negativní dopad na naše zdraví i stav organismu. S jeho odchodem se vytrácí elasticita pokožky a vrásky se začínají na čele i v okolí úst doslova hemžit. Přijde bolest kloubů a řídnutí, slábnutí kostí. K tomu všemu začnou slábnout také naše vlasy i nehty.

Pokud si však naordinujete hydrolyzovaný mořský rybí kolagen, následky úbytku kolagenu je možné minimalizovat, ne-li se jim zcela vyvarovat.

Hydrolyzovaný mořský rybí kolagen je snadno vstřebatelný

Možná se ptáte, proč sáhnout po tomto kolagenu, když je na trhu mnoho jiných verzí. Ve skutečnosti je hydrolyzovaný mořský rybí kolagen tou nejlepší volbou, jelikož je snadno vstřebatelný a lehce stravitelný (což se o nativním kolagenu říct nemůže). K jeho příznivějšímu složení se dospělo díky hydrolýze – procesu, při kterém se zkracují molekulové řetězce štěpených látek.

Díky hydrolýze dokáže z rybího kolagenu tělo vytěžit maximum.

Z rybích kůží, kostí i šupin

Tento typ kolagenu, který je k lidskému tělu tak šetrný a ze kterého dokáže vytěžit tělo maximum, se vyrábí z rybích kůží, šupin, kostí a ploutví. I po biologické stránce je tak pro nás příznivějším.

Předně pozitivně ovlivňuje stav kůže, která najednou není viditelně poškozená a je stále elastická a krásná. Jeho úkolem je zmiňovanou poškozenou pokožku uzdravit a v pozdějších letech také zmírnit projevy nechtěného stárnutí (s tím se pojí i jeho um redukovat vrásky).

Kolagen má řadu dalších pozitivních účinků

Pokud bychom se ryze od rybího kolagenu měli na chvíli odklonit, zmíníme obecné účinky tak důležité bílkoviny, kterou bychom v lidském těle našli v hojném počtu (zejména v mládí, kdy přirozená tvorba kolagenu není nijak narušena). Doplňováním potřebného proteinu dojde nejen k vypnutí pokožky a zahnání typických projevů stárnutí, ale kromě jiného posílí kosti, které mají s plynoucími léty tendenci slábnout a řídnout.

Také dojde k podpoře kloubů a chrupavek, jež se musí denně potýkat s velkou zátěží. O užívání kolagenových doplňků by měly uvažovat nejen ženy bojující s Pánem času, ale také aktivní sportovci, kteří kladou na své končetiny ještě větší nápor.

Kolagen v těhotenství

Hydrolyzovaný mořský rybí kolagen doporučují odborníci užívat i během těhotenství. Umí podpořit správný vývoj plodu a razantně zmenšuje rizika možných zdravotních problémů budoucích maminek. Navíc předchází problémům s klouby či opěrnou soustavou.

Nastávající maminky také ocení, že jejich chrupavky, svalstvo i tkáně, pro které je období těhotenství či následný porod velmi náročné, budou řádně vyživeny a že bude podpořena i jejich nadcházející regenerace.

You must be logged in to post a comment