Hydrolyzovaný kolagen na pleť

Hydrolyzovaný kolagen na pleť

Pokožka by měla vypadat pružně, mladě, bez vrásek. Pomůže tento kolagen?

Chcete mít krásnou pleť bez vrásek? Elasticita pleti nemusí být minulostí ani v době, kdy jste překročili hranici čtyřicátého roku života. Hluboké vrásky dokonce nemusí zdobit vaši tvář ani v padesáti letech, pokud zavčasu začnete s doplňováním kolagenu. Kolagenové doplňky stravy vás totiž mohou před typickými projevy stárnutí zachránit, zejména, pokud mluvíme o hydrolyzovaném kolagenu na pleť.

Kolagen jako důležitá stavební bílkovina našeho těla

Kolagen je nedílnou součástí našeho těla a je velmi často označován za důležitou stavební bílkovinu. Podle odborníků tvoří až třicet procent všech bílkovin v lidském těle, což znamená, že se nachází na mnoha místech. Při bližším zkoumání byste na kolagen narazili nejen v pleti a pokožce, ale také v chrupavkách, kostech nebo kloubech.

I když se zatím jeví tato bílkovina jako bezchybná, bohužel i ona má své stinné stránky. Po pětadvacátém roce života (někdy se uvádí až po třicátém roce) se totiž začne z těla vytrácet (ztrácí se přibližně jedno procento ročně). Úbytek kolagenu se však násobí, pokud žijete nezdravě, kouříte nebo konzumujete až nadměrné množství cukru. Když se k tomu přidá nedostatek spánku a stres, vaše pleť i tělo celkově chřadne daleko rychleji.

S plynoucími léty se také zastavuje přirozená tvorba kolagenu (k jeho úplnému zastavení dochází zhruba ve čtyřicátém roce života), proto je důležité doplňovat hydrolyzovaný kolagen na pleť, který vrátí naši pokožku (a nejen ji) do pořádku.

Hydrolyzovaný kolagen je to nejlepší pro pleť

Od osmdesátých let, kdy se kolagenové doplňky stravy staly nedílnou součástí nabídky na trhu, se podoba kolagenu různě měnila. Přišlo se s tabletami dodávající nativní kolagen či sirupy obsahujícími rybí kolagen. To nejlepší pro vaši pleť je však hydrolyzovaný kolagen, který se vyrábí takzvanou hydrolýzou.

Co je to hydrolýza?

Hydrolýzou se rozumí proces, při kterém se zkracují molekulové řetězce štěpených látek. Díky tomu se kolagen stává daleko přijatelnějším pro naše tělo a je snadno stravitelný. A díky lepší vstřebatelnosti z něj organismus vytěží maximum, aniž by ho to zatěžovalo.

Co je to rybí hydrolyzovaný kolagen?

Setkat se můžete také s alternativou hydrolyzovaného kolagenu, kterým je rybí hydrolyzovaný kolagen. I ten se vyrábí zmiňovanou hydrolýzou, jen se kolagen bere z rybích kůží, šupin a ploutví či kostí. Bílkovina získaná z vodních či podmořských živočichů je pro tělo biologicky dostupnější a opět platí, že ji tělo maximálně využije.

Kolagen navrátí pružnost pokožce i pleti

Účinky kolagenu bychom na prstech jedné ruky nedokázali spočítat. Je jich opravdu tolik! Tím hlavním a vědecký podloženým benefitem je především navrácení pružnosti pokožce a pleti. Pokud nyní bojujete s projevy stárnutí nebo se naopak viditelných projevů stárnutí obáváte, kolagen bude tím rytířem na bílém koni, který boj s Pánem času vyhraje!

Za zmínku stojí také účinky v těhotenství, které kolagen slibuje. V těhotenství doplňování tolik potřebné bílkoviny podpoří správný vývoj plodu a zmenší riziko veškerých možných zdravotních problémů budoucích matek. Maminky v očekávání se rázem vyvarují problémům s klouby nebo opěrnou soustavou a podpoří své tělo v maximální regeneraci.

A když jsme u těch kloubů, kolagenové doplňky stravy by si měli osvojit také aktivní sportovci, kteří končetiny namáhají více než ostatní. Jelikož je kolagen obsažen také v kloubech, kostech a chrupavkách, jeho doplňováním předejdete nepříjemným bolestem či následkům velké zátěže. Navíc tím posílíte kosti, které mají tendenci s plynoucími léty slábnout a řídnout.