5 důvodů, proč naše tělo potřebuje kolagen

kolagen

Kolagen je látka, která je pro tělo nezbytná. Proto si ho tělo samo vytváří, otázkou zůstává ale i jeho užitečnost.

Po 25. roce věku již jeho produkce v organismu začíná pravidelně klesat, po čtyřicítce je již jeho nedostatek opravdu znát. Proč vlastně kolagen potřebujeme? Podívejte se na 5 základních důvodů.

Pohybový aparát vám poděkuje

Každý z nás si přeje, aby byly jeho klouby a chrupavky vyživeny a fungovaly po dlouhou dobu správně a bez omezení. Pokud budete pravidelně přijímat kolagen ve své stravě, zajistíte svým chrupavkám, kostem i kloubům přirozenou výživu. Při běžných aktivitách tak nebudete zažívat zranění, váš pohybový aparát bude funkční a vyživený.

Krásné vlasy i ve vyšším věku

Není nutno smířit se s tím, že ve vyšším věku by lidé měli o své vlasy přicházet, nebo že by měly předčasně šedivět. Krásné vlasy si můžete pomocí kolagenu zajistit i vy. Pravidelný příjem mořského kolagenu, který se dobře vstřebává, vám vyživí vlasovou cibulku, která bude vyživovat vlasy.

Zdravá pleť

Každý z nás si přeje, aby jeho pleť byla zdravá a vypadala dobře. Kolagen dokáže bojovat proti nejčastějším problémům s pletí, které souvisejí s přibývajícím věkem. Pleť tak nebude ochablá ani suchá, nebude působit unaveným dojmem. Kolagen dokáže také oddálit vznik vrásek.

Pevné nehty

Pokud o sebe pečujete, jistě oceňujete, když jsou vaše nehty ve výborné kondici. Kolagen pomáhá zpevňovat a vyživovat nehtové lůžko a zajišťuje, aby se nehty netřepily a nelámaly.

Zdravá kůže

Kůže celého těla je díky pravidelnému příjmu kolagenu vyživena a mnohem rychleji se v případě jejího poškození hojí. Kůže je také odolnější vůči kožním nemocem. I zde má mořský kolagen svou nezastupitelnou funkci. Navíc jej tělo dokáže snadno přijmout za svůj, jelikož se jedná o lehce stravitelnou potravinu.

Doplněk stravy v podobě kolagenu, nejlépe hydrolyzovaného kolagenu, má pro naše tělo nezastupitelnou funkci. Mořský kolagen se navíc velmi rychle vstřebává.

Čtěte také:

You must be logged in to post a comment